Lžičáci na Šeberáku

Málo platný, přeci jen ten fejzbůk k něčemu je.

Před několika dny jsem se dočetl, že na pražském Šeberáku jsou k vidění lžičáci pestří. Na nedělní dopoledne nebyl žádný pevný plán, moje milá doháněla spánkový deficit, takže (ačkoli šedivá obloha slibovala podivné světlo-nesvětlo), vyrazil jsem na druhý konec města za těmito legračními kačenkami, které jsou u nás nejsou zas tak často k vidění.

A bylo to překvapivě snadné. Hned u hráze rybníka jsem narazil na hejno lysek, slípek zelenonohých, divokých kachen, mezi kterými se batolili tři samečci lžičáků.

Pak už stačilo jen překonat obavy z toho, že vykoupu sebe i fototechniku a ulehnout na čvachtavý led kousek od břehu. A také počkat, až dorazí nějaká skupina krmičů s taškou plnou suchých rohlíků, odláká hejno lysek a kachen na druhou stranu a lžičáci budou jako na dlani.

Malé reklamní okénko:

Tolik populární alumatka je skvělý vynález. Postará se o to, aby vám při focení nebylo příliš horko, abyste měli dostatečně zvlhčenou pleť (především na břiše) a navíc ještě stíhá nabírat vzorky půdy a vegetace. Tyto vám pak, aniž to tušíte, ukládá do kapes, rukávů a do uší.

A taky se krásně třpytí.

This entry was posted in Foto/Photo, Ptáci/Birds and tagged , , , , , .