Znovu Štěpánka, znovu (nejen) veverky

Po nějakém čase jsem opět navštívil mladoboleslavské veverky. Co si budeme povídat, je to něco jako syslí kolonie na nedaleké Radouči. Takové fotoobžerství, kdy si člověk jen lehne na břicho, rozhodí kolem sebe hrst nějakých dobrůtek a pak už jenom cvaká a cvaká. Ale já si z toho nedělám těžkou hlavu. Občas si prostě zajedu pro svou dávku právě na taková osvědčená a profláknutá místa.

Cestou k parku Štěpánka, kde holky provádějí svoje nekalé rejdy, jsem přímo v centru města objevil kolonii divokých králíků. Zatím jsem stihl jen jednu – spíš dokumentační – fotku, ale do parčíku vedle kostela, kde se dá tak krásně plazit mezi náhrobky, se určitě ještě vrátím.

Zrzky nezklamaly. Některé byly hodně krotké, ale užil jsem si i nadbíhání jedné svéhlavé potvůrce, která se prostě nedala přilákat ani oříšky, ani zpěvem, tím méně tancem. Prostě trvala na tom, že bude wildlife. Tak jo, řekl jsem si, a v tom okamžiku na veverku zezadu zasvítilo vycházející slunce. A mě došlo, že to zřejmě bude ta fotka, kvůli které jsem vstával ještě za tmy.

This entry was posted in Ptáci/Birds, Savci/Mammals, Zvířata/Animals.