Léto 2014

I když jsem toto léto fotil vlastně dost často, výsledky (tedy ty publikovatelné) jsou vlastně docela skromné.

Důvod je jediný. Najednou se mi začalo zdát, že workshopy, focení v ZOO, focení koncertů a podobné akce jsou sice fajn, ale je to taková sázka na jistotu, bez vlastní snahy, invence, a vůbec – vlastně mi připadaly takové nezasloužené. Člověk dorazí na místo a má téměř jistotu, že si odnese príma obrázky. Ale nějak mi u toho začínal chybět ten adrenalin.

Takže jsem hledal (ne vždy úspěšně) cestičky, jak si z focení udělat nerutinního, svátečního a vzrušujícího koníčka.

Nu – přiznám se rovnou – je to těžké. Ale zjistil jsem, že mnohem raději jsem za toho běžného vrabčáka, kterého jsem sám „ulovil“ ve volné přírodě než za sebelepší cvak uzívaného levharta někde v zoologické zahradě.

Aby tedy bylo jasno – v ZOO si určitě ještě mockrát zafotím, workshopy s Petrem Bambouskem nebo Ondrou Prosickým jsou inspirativní a jistě zase nějaký navštívím a v mém kalendáři už je zase naplánováno pár zajímavých hudebních akcí, ale přeci jen věřím tomu, že smysl má jít vlastní, trnitou ale o to krásnější cestou.

Na podzim a zimu už mám řadu plánů a na duben 2015 chystám jednu kratší výpravu na sever a myslím, že nezůstane jen u ní :-)

Ale abych jen neplácal moudra, několik obrázků z léta 2014.

 

 

This entry was posted in Close Up, Orchideje/Orchids, Ostatní rostliny/Other plants and tagged , , , , , , , , , , .

One Trackback

  1. […] dost brzy a hlavně dost teplo, ale nějak jsem nemohl odolat, abych nepokračoval v plnění předsevzetí, které jsem si dal letos po prázdninách – pokusit se vnést do mého občas rutinního […]