20.dubna 2013 – ZOO Lešná

Dlouho jsem o tom přemýšlel, dlouho jsem to odkládal, ale nakonec mě moje milá obdarovala fotografickým workshopem s Ondrou Prosickým v ZOO Lešná.

Kdo nevstává před čtvrtou, nic nevyfotí – tohle základní pravidlo platilo i tentokrát. Takže 20. dubna ve čtyři ráno pěkně hupky dupky z postele a hybaj do noční Prahy. Pražákům Ondra ovšem velkoryse nabídl odvoz tam i zpět, takže jsme se s Prokopem, dalším účastníkem workshopu, nalodili v pět ráno na Želivárně a vyrazili směrem Zlín.

Cestou jsem zjistil, že sedím v autě se dvěma šílenci, kteří poznávají ptáky v letu pohledem z auta při stotřiceti na tacháku. Shodli jsme se s Ondrou, že Prokop je budoucí ministr životního prostředí (pokud tedy v době, kdy by jím mohl být, nějaké takové ministerstvo ještě vůbec bude).

Samotné focení bylo moc příjemné a ani nám nepřišlo, že jsme v ZOO strávili víc jak 8 hodin. Počasí nám docela přálo, obávaná polední bezmračná obloha se nakonec nekonala a hlavně – několik úlovků jsem si přivezl.

Pokud jde o workshop samotný, největší přínos nevidím ani tak v nějakých nových překvapujících informacích, které bych před tím neměl (Ondra workshop zaměřil spíše na základní pravidla). To hlavní co jsem si z Lešné odnesl, je poznání, že k focení s dá přistupovat systematičtěji a promyšleněji, než jak to dosud dělám já. Že se působivé fotce dá jít naproti dál, než bych čekal.

 

 

This entry was posted in Foto/Photo, Ptáci/Birds, Savci/Mammals, Workshopy, ZOO, Zvířata/Animals.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*