15.-16. listopadu 2013 – Workshop Dravci a sovy v Herálci

Na tento víkend jsem se těšil už od června, kdy jsem jako dárek k narozeninám dostal od Aničky druhý workshop s Ondrou Prosickým. Tentokrát jsem vyrazil na podzimní Vysočinu fotit dravce a sovy.

Nu, řeknu to na rovinu – dámy prominou – není to žádná prdel. Řeči o tom, jak snadné je zajímavě vyfotit  sokolnicky vedeného dravce jsou opravdu dost mimo. Jasně – člověk má jednodušší život díky tomu, že nemusí zvíře hledat, nahánět, trávit hodiny pozorováním s nejistým výsledkem, ale řekl bych, že v aranžované fotografii, kde máte na přípravu záběru dost času (a  je jedno, jestli fotíte dorty nebo jestřába) se asi jen těžko odpustí kompoziční průšvihy. A že jich (tedy alespoň u mně) bylo…

Ondra byl opět skvělý, jeho výtvarné vidění a zkušenosti nám umožnilo najít opravdu vychytaná místa. Snad jen v neděli kolem poledne se nad námi rozprostřela ta obávaná modrá placka, ale i tehdy bylo možné fotit (sýček a sýc).

A Ondrovy večerní přednášky byly více než vydatným nášupem.

Nelze nezmínit Milana Straku, jehož dravci byli na programu v sobotu a Helenu Kuchynkovou, jejíž Stanice terénní ochrany přírody dělá kus skvělé práce nejen pro fotografy, ale hlavně pro své svěřence, kteří – ač vyzbrojení drápy a ostrými zobáky – jsou křehčí, než by se mohlo zdát.

Bylo to parádní.

A asi to nebylo naposled…

 

 

This entry was posted in Ptáci/Birds, Workshopy, ZOO, Zvířata/Animals.